Fjordglimt Café og Kulturhus

– Jyllinges mangfoldige mødested !
Bygaden 28, 4040 Jyllinge

📅 Caféen har åbent: Onsdag, Fredag, Lørdag og Søndag

🕑 kl. 11 – 17 (Udvidet åbningstid ved fredagsbar )

ÅBNINGSTIDER
Onsdag: 11:00 til 17:00
Fredag:  11:00 til 17:00 (Fredagsbar undtaget)
Lørdag:  11:00 til 17:00
Søndag: 11:00 til 17:00
BEMÆRK: Køkkenet lukker kl. 16.00

Fredagsbar JUSTIN HOE fra England med guitar, hjemmebygget firekantet banjo mv.
21
aug
Fredagsbar JUSTIN HOE fra England med guitar, hjemmebygget firekantet banjo mv.

Der er altid gang i festen, når Justin Hoe går på scenen med guitar, banjo, cigarbox guitar, og stomp box. Han spiller en livlig og populær blanding af good time country, blues, skiffle, rock’n roll og irsk folk – kort sagt en liflig blanding af ”øldriknings-musik”, som han selv kalder det – alle hygger sig og synger med!

Justin Hoe er Englænder, men han har boet i Herning, Danmark i mange år, og optræder overalt i landet til festivaller, byfester og på små, hyggelige steder som FJORDGLIMT.

Som solokunstner er Justin nærværende, sjov og hyggelig – og så er han samtidigt en utroligt begavet og professionel sanger, guitarist og banjospiller.

Justin spillede en velbesøgte koncert på Fjordglimt d. 06. februar 2026 og kørte fra Herning i vores værste snestorm i 2026...4 timer frem, 4 timer på Fjordglimt og og så 3 timer retur i meget dårlig snevejr. Det glemmer vi ikke :-) 

Tid
Fredag den 21. aug kl. 16:30 - 19:00
Sted
Bygaden 28, 4040 Jyllinge
Del